Cestování ve velkém stylu

18.1.2017 Jan

Toužíte po těch nejlepších hotelech na těch nejmalebnějších plážích? Máte rádi vůni dobrodružství a hledáte okružní cestu či poznávací zájezd? Vyrážíte za oddechem jako celá rodina, či dětičky naopak necháte na prázdninách u babičky a cestujete ve dvou? Když budete chtít, s Čedokem si klidně můžete zabalit i lyžařskou výbavu a vyrazit šněrovat zasněžené svahy.

Nabídka Čedoku je díky novému partnerství daleko pestřejší a především ­plná nevídaných možností. Novým majitelem se stala polská cestovní kancelář ­ITAKA, která je bezkonkurenčním vládcem ­cestovního trhu nejen v Polsku, ale také v celé východní Evropě. „Čedok je nejznámější značkou v oblasti cestovního ruchu v České republice a my jsme číslo jedna v Polsku,“ podotkl prezident a spoluzakladatel polské cestovní kanceláře Mariusz Jańczuk a ­dodal: „Pro Itaku je to dobrá investice a současně velká výzva. Češi rádi cestují a my se vynasnažíme jim nabídnout bezkonkurenční produkty. Jsme si jisti, že s Čedokem dosáhneme úspěchu. ITAKA zajistí kvalitu a spolehlivost. Znač­ku ­Čedok budeme nadále rozvíjet ke spokojenosti ­zákazníků.“

Promyšlená budoucnost

Během čtyř následujících let plánuje Čedok zvýšit podíl na českém cestovním trhu, významné kulatiny by tak měl slavit ve velkém stylu. K oslavě 100 let si Čedok hodlá nadělit prvenství mezi českými cestovními kancelářemi.

Čedok každým rokem obslouží na 400 000 cestování chtivých klientů. Nejen ty nepochybně potěší aktuální vývoj: Zájezdy Čedoku od roku 2017 zlevní! Záměrem přitom není, aby tradiční česká cestovní kancelář nabízela to vůbec nejlevnější cestování, soustředit se bude na zájezdy s nejlepšími službami. Důkaz místo slibů? Například all inclusive dovolenou v Řecku od nadcházející letní sezóny pořídíte ve výborném poměru cena/služby, a to i pod 10 tisíc korun.

Očekává se také, že pozice cestovní kanceláře Čedok posílí vůči leteckým společnostem, a že se tak díky spolupráci se silným zahraničním tour operátorem dostane na nižší ceny letenek. Ani to však není zdaleka všechno, čím nový Čedok potěší české dovolenkáře.


Nové dobrodružné obzory

Úsměv vykouzlí zcela nová nabídka a výhradní přístup do exkluzivních hotelů, jež byly doposud k dispozici výhradně polské cestovní agentuře. Stávající hotely v turecké Antalii doplní nové ubytovací kapacity a rozšíří se i výběr tureckých letovisek, do kterých se klienti Čedoku mohou podívat. Sníte o tom, pokochat se některým ze sedmi starověkých divů světa? Zamiřte do Bodrumu, tureckého letního letoviska, jehož centru se dodnes přezdívá Halikarnass. Pravda, z proslulého monumentálního mausolea někdejšího krále Mausóla už tu moc neuvidíte. Atmosféru jednoho z nejstarších sídel na březích Středozemního moře byste si ale neměli nechat ujít. Zajímá vás spíše Turecko dneška? Vypravte se do Izmiru. Třetí nejlidnatější město je prý tím nejmodernějším a nejživějším městem, které země nabízí.

Možnosti ubytování se rozrostou i v případě dalších klíčových letních letovisek, jako jsou populární Kanárské ostrovy a rozkvetlá Madeira. Pozadu nezůstane ani nabídka dovolených v Egyptě, a to se zaměřením na letovisko Marsa Alam, které si bez mrknutí oka získá srdce potápěčů. Právě Marsa Alam je skvělým výchozím bodem pro poznávání podvodní zahrady Rudého moře. Hned při prvním namočení vás uvítají zářivě žlutí bodloci rudomořští. Pořádně si je prohlédněte. Jinde než v Rudém moři je ­nepotkáte.

Těšit se mohou i rodiče, kteří jezdí k moři odpočívat se svými ratolestmi. Někdejší dětský klub Čedog nahradil dětský klub Scooby Doo. „Tento dětský koncept byl založen před čtyřmi roky a ­setkal se mezi klienty CK v Polsku s obrovským úspěchem. Podobný výsledek očekáváme i v Česku,“ zdůraznil generální ředitel ­Čedoku Jan ­Koláčný. Animátoři se s pomocí oblíbených komiksových postaviček postarají o dobrodružný program hned ve dvaceti hotelech. Vy budete z dovolené odjíždět dokonale odpočatí a vaše děti zase plné nezapomenutelných zážitků.

Klienti Čedoku mohou navíc od aktuální zimní sezony létat do exotických destinací přes letiště v polské Varšavě, odkud se dá do teplých krajin letět komfortně velkým mezikontinentálním letounem. Čedok tím opustí model exotických letů na malých letadlech a těší se, že by velký airbus mohl být v budoucnosti vypravován rovnou z Prahy.Cestovní kancelář dneška

Zkušenosti, spolehlivost a bezpečnost. Tak by se dala popsat ITAKA – cestovní kancelář, ­která je už sedmým rokem lídrem turistického ruchu v Polsku. Díky 27letým zkušenostem s organizací cestování a dovolených všeho ­druhu nabízí svým klientům záruku těch nejdokonalejších cestovních služeb. V loňském roce se na ni spolehlo více než 607 000 klientů, kteří jí pomohli vygenerovat obrat 1,65 miliardy polských zlotých (asi 10,5 miliardy českých korun). ITAKA obsluhuje 35 % polského trhu. V Itace si drží přehled o nových atraktivních destinacích a aktuálních cestovních hitech. Zkrátka vědí, co jejich klienti chtějí, a své vědomosti neváhají použít při vytváření běžných cestovních itinerářů pro turistické zájezdy ­autokarem i při vytváření prázdnin na míru.

Společnost se zrodila z vášně a určuje trendy. V průběhu své existence představila Polákům průkopnické destinace, díky čemuž se začali mnohem více zajímat o cestování a o místa, která si rozhodně zaslouží být populární. Nebojí se létat a ubytovávat i tam, kde se jiné cestovní kanceláře zdráhají. ITAKA tak otevřela svět nejen sama sobě, ale i celé řadě polských domácností. Kancelář ze své rodné země zpřístupnila řecké ostrovy Thasos a Kalamata, Mombasu, Bangkok, Kanárské ostrovy, kapverdský ostrov Sal i Srí lanku. Její klien­ti létají i na Madeiru, do přímořského indického státu Goa, mohou se vydat i na Batumi či do Zanzibaru nebo Panamy. Její katalogy jsou k prasknutí nacpané zážitky. Dnes ITAKA plánuje dovolené ve stovce destinací na pěti kontinentech, a co především, spoluprací s Čedokem otevírá stejné možnosti i českým cestovatelům.

Čedok - tradice a kvalita 

Čedok je nejdéle působící cestovní kancelář na českém trhu a patří mezi tři nejúspěšnější prodejce zájezdů na tuzemském trhu. Klienti značce důvěřují nepřetržitě od roku 1920. Svými precizními službami si za tu dobu vybudovala prestižní renomé. Realizuje výjezdovou i příjezdovou turistiku, soustředí se na domácí cestovní ruch, zařizuje exkluzivní zájezdy klientům na míru a také organizuje cesty pro korporátní klientelu.

 

Klíčová slova: Čedok, dovolená, exotika, all inclusive, Řecko, Turecko, Egypt, Kanárské ostrovy, Madeira, Antalie, Bodrum, Izmir, Marsa Alam