Dovolená v Česku? Správná volba!

18.8.2016 Čedok

Za odpočinkem a relaxací nemusíte jezdit na druhý konec světa. Stačí se rozhlédnout! I u nás najdete překrásnou přírodu plnou nevšedních scenérií a města plná historických budov a romantických zákoutí. Připravte se... Vaše dovolená právě začíná!

Plná penze za cenu polopenze, dezert zdarma, vstup do wellness centra se slevou. Zdá se vám to jako popis luxusní dovolené někde ve Středomoří? Těsně vedle! Právě takové výhody totiž dnes nabízí i cestovní kancelář Čedok pro své klienty cestující po České republice. Vyberte si z nabídky wellness a lázeňských pobytů či pobytů pro seniory. Kromě výhodné ceny ubytování získáte i celý balíček dalších výhod vytvořených na míru pouze pro klienty Čedoku.

Vzhůru na hřebeny

Do Špindlu se nejezdí jen lyžovat! Obujte tenisky, připravte turistické hole a vydejte se po modré. Ta vás z centra Špindlerova Mlýna zavede až k Labskému dolu. Cestou se pokocháte třeba Labskými kaskádami a vyhlídkou na Pančavský vodopád. Nechte se rozmazlovat v příjemném hotelu Výsluní. Gurmáni jistě ocení program nabitý dobrotami. Za cenu polopenze tu dostanete 4x obědový balíček navrch a odpoledne posvačíte kávičku s dezertem zdarma. Ti největší labužníci se můžou těšit na 10% slevu v nedaleké restauraci Republika 1920. 

Vezměte na dovolenou vnoučata. Společně můžete objevovat krásy jednoho z nejstarších pohoří v Evropě – Šumavy. Turistické trasy vás zavedou třeba k třpytícím se jezerům – Černému a Čertovu, která jsou ledovcového původu. Zajít můžete až ke Špičáckému sedlu, odkud vede zábavná Pohádková stezka. V hotelu Engadin ležícím v údolí říčky Řezná, dva kilometry od města Železná Ruda, najdete pohodlné zázemí vy i vaši malí společníci. Zatímco budete relaxovat ve vířivce, děti se vyřádí v dětském koutku. Na slunné terase proberete zážitky nad zmrzlinovým pohárem, a když vám bude horko, osvěží vás nedaleké přírodní koupaliště.

 

 

Exkurze do minulosti

Renesanční brána do České Kanady. To jsou Slavonice. Ulice města jsou lemovány překrásnými měšťanskými domy, do přilehlého okolí se rozbíhají stezky protínající nedotčenou přírodu. Přímo na náměstí vás až do 16. století přenese budova hotelu Arkáda ozdobená sgrafity, která bude ­ideálním startovním bodem pro vaši dovolenou. Využít můžete služby profesionálního průvodce. Předvede vám ty nejkrásnější skvosty města, poví vám o historii dvaadvaceti původních renesančních budov vyzdobených freskami, klenbami a nástěnnými malbami. Dobrodružnější povahy se možná nechají zlákat i exkurzí do rozsáhlých podzemních chodeb pod náměstím.

Benefity vám přinese také pobyt v penzionu Hradní Bašta. Ten se nachází na náměstí Bečova nad Teplou, jen pár kroků od hradní a zámecké brány. Na zdejším barokním zámku je uložen relikviář svatého Maura, což je jedna z nejcennějších movitých památek u nás. Původně byl však relikviář roku 1985 nalezen na nedalekém hradě. Až si oba historické klenoty prohlédnete, usaďte se na hotelové terase, odkud budete mít hrad jako na dlani. A pokud zatoužíte po procházce přírodou, vydejte se do nedalekého Slavkovského lesa.

Jako v bavlnce

Nechte se hýčkat! Dopřejte si víkend plný regenerace a gastronomických prožitků v Lázních Mšené. Areál se rozprostírá v příjemném parku nedaleko Roudnice nad Labem. Kromě speciálního relaxačního balíčku, který zahrnuje bylinkovou koupel, parafínový zábal na ruce i klasickou masáž zad, ochutnejte také zdejší vyhlášenou kuchyni. V centru areálu v pavilonu Dvorana se nachází lázeňská restaurace – dílo architekta Jana Letzela z roku 1905.

O to, abyste odjížděli veselí, se postarají v lázeňském domě Veselý v městečku Lázně Bohdaneč. Celý komplex je obklopen parkem s udržovanými pěšinami i odpočinkovými zónami, protéká jím Rajský potok lemovaný starými stromy. Na výlet do okolí se můžete vydat buď sami, nebo se připojte k pravidelné vycházce vedené zkušeným terapeutem. Do kondice se dostanete pod dohledem odborníka díky programu Aktivní senior. Na základě zdravotní prohlídky vám lékař vytvoří léčebný program. Užijete si perličkovou nebo vířivou koupel s bylinnou přísadou, klasickou masáž, rašelinovou masáž, pobyt v solné jeskyni a mnoho dalších odpočinkových procedur.

Ve všech koutech České republiky se skrývá bohatství. Každý si zde najde to své! Gurmáni dobré jídlo, turisté horská panoramata a labužníci relax v lázeňském středisku. Už víte, kam vyrazíte?

Kde složit hlavu

Cestovní kancelář Čedok zajišťuje svým klientům ubytování po celé České republice. Pro zákazníky také pečlivě připravuje cenově výhodné balíčky s programem, které zahrnují nejen ubytování, ale i stravu a slevy na aktivity v místě pobytu. Pro ty, kdo mají rádi soukromí, má kancelář v nabídce celou řadu chat a chalup. Kompletní nabídku najdete na www.cedok.cz.

 

Klíčová slova: Čedok, tuzemská dovolená, lázeňské pobyty, wellness, hotel Výsluní, hotel Engadin, hotel Arkáda, penzion Hradní Bašta, Lázně Mšené, lázeňský dům Veselý 

 

UložitUložit

UložitUložit